Veneman debuteert als bondscoach
Veneman debuteert als bondscoach
Veneman verzorgde, samen met KNMV-trainer Joey Litjens, de fysieke training en coachte de rijders op het gebied van tactiek en planning van de race. De coureurs waren geselecteerd op basis van hun prestatie in de nationale Molenaar NSF100-competitie: de beste acht waren present op het Redstar Raceway circuit in Johannesburg. Een coureur, niet actief in de Molenaar NSF100 Cup, reisde op eigen inititatief af naar Zuid-Afrika en daarmee kwam het totale aantal Nederlanders op negen.
De Nederlandse rijders deden het gedurende de week steeds beter en er was zelfs een podiumplaats: Vasco van der Valk werd tweede. Barry Veneman is dan ook tevreden: “Het rijgedeelte ging erg goed. Ik weet wat ik moet doen, dit is mijn wereld. Het begeleiden van de jongens buiten de races om, het ‘vaderschap’, vroeg wat meer aandacht. Je bent toch in Zuid-Afrika en je moet ze in de gaten houden. Jongens van een jaar of 12 willen ook spelen, want zij hebben andere prioriteiten dan het racen alleen. Maar ik heb absoluut geen klagen. Het was een voorrecht om met die jongens naar Zuid-Afrika te gaan.”
Veneman kan met de opgedane kennis in de opleiding tot trainer MT-3 (Motorsport Trainer 3) weer verder met de jonge motorsporttalenten. Daarbij zijn zaken zoals goede voeding, voldoende nachtrust en een goede conditie van wezenlijk belang voor de levensstijl van de sportman en succes in de motorsport. Om zichzelf verder te ontwikkelen zal Veneman zich door middel van cursussen ook op medisch gebied verder scholen.
Bovendien zal de bondscoach, samen met andere KNMV-motorsporttrainers, regelmatig aanwezig zijn bij wedstrijden in alle segmenten van de wegrace. “We kunnen langs de kant trainen, maar de prestaties moeten in de raceweekends worden geleverd.”
| 12-03-2012 | KNMV-trainers bijgeschoold | [ 543 keer bekeken ] | |
| 01-02-2012 | De crash die Joey Litjens' leven veranderde | [ 3820 keer bekeken ] | |
| 17-11-2011 | Diploma-uitreiking MT-2 en MT-3 trainers | [ 6240 keer bekeken ] | |
| 03-11-2011 | KNMV ontwikkelt handleiding voor motocrossers | [ 5938 keer bekeken ] | |
| 19-10-2011 | Praktijkdagen voor MT-2 en MT-3 cursisten | [ 1843 keer bekeken ] | |
| 29-07-2011 | Inschrijving trainersopleiding MT-2 | [ 6967 keer bekeken ] | |
| 30-03-2011 | Motocross-selectie zet punten op de ‘i’ | [ 7470 keer bekeken ] | |
| 21-03-2011 | Eerste officiële trainingsweekend NSF100 | [ 6435 keer bekeken ] | |
| 22-02-2011 | Jaarlijkse bijscholing trainers succesvol | [ 3673 keer bekeken ] | |
| 10-02-2011 | MT-2 trainers aan de slag | [ 5501 keer bekeken ] |







































