Motorbond laat jong talent overwinteren
Motorbond laat jong talent overwinteren
In Congrescentrum Papendal maakte de motorbond samen met TT Circuit Assen bekend hoe zij gezamenlijk aan de weg timmeren om meer rijders op topniveau te laten doorbreken.
In navolging van het succesvolle programma dat de jonge motocrossers de laatste jaren hebben gevolgd, zijn nu ook de wegracecoureurs op een meer intensieve wijze aan de beurt. KNMV-directeur Patrice Assendelft: “Er wordt nu al hard gewerkt aan de generatie crossers ná Jeffrey Herlings en in de wegrace hebben wij ook de ambitie om jonge rijders op weg te helpen naar de toptien op WK-niveau. Dat vergt de komende jaren een aanzienlijke investering van ons als motorbond en veel inzet van de sporters zelf.”
De rijders die deel uitmaken van de nationale selecties zullen begin 2012 enkele weken in Spanje verblijven om daar te trainen. Voor de wegracecoureurs betekent dit dat zij kostbare ervaring op enkele racecircuits kunnen opdoen op een moment dat dit in Noord-Europa niet mogelijk is. De crossers rijden op hun beurt op een circuit met harde ondergrond, zodat ze nog beter zijn voorbereid op de internationale competitie.
Het is de bedoeling om in de komende jaren de trainingsstages in Spanje te intensiveren voor beide groepen sporters. Om de wegracecoureurs beter te laten doorgroeien heeft de KNMV ook contact gelegd met Dorna. Dit organisatiebureau zal kunnen bemiddelen om Nederlandse rijders in het Spaans Open te laten rijden. Deze internationale competitie wordt beschouwd als de beste opstap naar de Grand Prix.
TT Junior Track
Het TT Circuit Assen opent medio april 2012 de poorten van de 'TT Junior Track'. Een circuit waarop de jeugd in georganiseerd verband kan oefenen en trainen. Het circuit kan dagelijks gebruikt worden en op de TT Junior Track kunnen twee groepen tegelijk trainen. Dit is mogelijk omdat het circuit in twee gedeelten kan worden opgesplitst, die onafhankelijk van elkaar kunnen worden gebruikt met elk een lengte van ruim 500 meter. De circuits kunnen ook worden gekoppeld, de lengte is dan 1005 meter.
Uniek is dat het circuit in twee richtingen gereden kan worden. In overleg met verschillende deskundigen en betrokken organisaties, zoals de KNMV en de SOBW, zijn de vormgeving, de ligging, de breedte van de baan, de lengtestukken en de bochten van het jeugdcircuit samengesteld. In het midden worden ook asfaltstroken en bochten gecreërd voor rijopleidingen zoals de VRO van de KNMV en voor bijzondere verrichtingen van vrachtauto's. Op deze wijze is het circuit niet alleen multifunctioneel inzetbar, maar ook exploitabel. De TT Junior Track komt aan de buitenzijde van het 'volwassen' TT Circuit, aan de linkerzijde van de zogeheten 'Tunnelweg'. Hierdoor kan de TT Camping gebruikt worden als paddock.
| 16-05-2012 | KNMV gaat samenwerking aan met Nolan | [ 310 keer bekeken ] | |
| 15-05-2012 | Actiemotor KNMV Verzekeringen overhandigd | [ 396 keer bekeken ] | |
| 15-05-2012 | ALV neemt nieuwe statuten aan | [ 325 keer bekeken ] | |
| 14-05-2012 | Gewijzigde openingstijden KNMV | [ 311 keer bekeken ] | |
| 14-05-2012 | Int. sportweekend: Herlings wint in Mexico | [ 452 keer bekeken ] | |
| 11-05-2012 | Voordelige motorkeuring voor KNMV-leden | [ 962 keer bekeken ] | |
| 10-05-2012 | WK speedway junioren Blijham | [ 1050 keer bekeken ] | |
| 10-05-2012 | Protest tegen administratiekosten bij bekeuring | [ 944 keer bekeken ] | |
| 09-05-2012 | Verkeerscampagne voor motorrijders in Eifel | [ 2058 keer bekeken ] | |
| 08-05-2012 | Korting op VRO Risico voor inwoners Overijssel | [ 1081 keer bekeken ] |









































