Uitslagen DMX-Zuid te Reusel
Uitslagen DMX-Zuid te Reusel
Onder een stralend zonnetje werd alweer de 5de DMX wedstrijd van regio -zuid verreden in Reusel. Natuurlijk was er, zoals gebruikelijk, weer een vol deelnemersveld. 286 deelnemers passeerden de inschrijftafel. Dit hield in dat behalve de 50cc, deze waren maar met 11 deelnemers, alle andere klassen bezet waren met meer dan 40 rijders per groep. Op deze prefect geprepareerde baan en met een club die weet hoe een wedstrijd georganiseerd moet worden geen probleem en is het fijn om te zien hoe mooi een wedstrijd kan en moet verlopen. Op het vrij zware zandcircuit en met deze deelnemers aantallen word natuurlijk voor veel rijders het erg moeilijk om overeind te blijven. Veel pilootjes hapten dan ook in het zand. Ondanks dat hoefde de EHBO maar weinig in actie te komen. Opmerkelijk was het rijden van Rowen Driessen uit Helmond. Deze rijder met een 65 cc kleine wielen gaf de rijders met de 65 cc grote wielen echt partij, pakte brutaal kop-start en hield het lange tijd vol op dit zandcircuit. Ook in de andere klassen wordt veel strijd geleverd met als hoogte punten de MX 2 twee- en viertacten.
De 50 cc
In deze klasse is het Eloy van Rijkevorsel die het sterkste is. Beide starts waren voor hem. Wayne Thomas kan redelijk volgen en vervolgens komt een groepje dat redelijk aan elkaar gewaagt is. In de eerste manche was het Devi van Hulsel op drie en Kay de Wolf op vier en Wessel Jannes op vijf. In de tweede manche was Kay die de derde plaats opeiste met Wessel op vier en Devi op vijf. Het hoogste treedje op het podium was voor Eloy met op twee Wayne en drie Kay.
De 65 cc Kleine wielen.
Zoals eerder vermeldt in deze klasse hebben we ene Rowen Driessen. Hij heeft alles nog gewonnen en het is gewoon onvoorstelbaar dat een rijdertje met kleine wielen partij geeft aan de rijders met grote wielen en deze al meerdere keren verslagen heeft, gewoon klasse. Bij de start van de eerste manche zorgde een valpartij van enkele rijders, o.a. Kjell Verbruggen, dat hij rijder helemaal achteraan moest beginnen en zich toch nog naar een achtste plaats reed. Het was Dean Schelle die de tweede plaats opeiste en Danny van Hoof de derde De tweede manche was het Kjell die de tweede plaats pakte en Dean de derde. Bohdi Muller werd vierde en Danny vijfde.
De 65 cc Grote wielen .
In deze groep is het Jelte Goudberg die iets sterker is dan de andere rijders met op enige afstand Rick Bouman en Brian Vermeulen.
De 85 cc Kleine wielen.
In deze klasse is de strijd elke week zeer hevig en zijn de rijders aan elkaar gewaagd. In elke manche hebben we ook een andere winnaar. De eerste manche werd opgeeist door Ivor Verbruggen met op twee Richard de Kuiper en onze Belgische gastrijder Jens Steensels op drie. In deze volgorde stonden de heren ook op het podium.
De 85 cc Grote wielen.
Joshua van der Linden is de man in deze klasse. Na enkele jaren bij de KNMV-jeugd gereden te hebben is hij dit jaar gaan DMX-en dit om de kosten te beperken. De start van de eerste manche was voor Wesley Wetser met kleine Steven Hendrikx op twee. Joshua nam al vrij vlug de leiding over en Steven passeerde Wesley. De tweede manche liet Joshua zich niet verrassen en pakte gelijk de leiding. Dit keer was Remey van Alebeek tweede en Jim Kanters eindigde op de derde plaats. Waardoor de bekers waren voor Joshua, Remy en Steven.
De MX 2 tweetacten.
Met 48 deelnemers in deze klasse is het de grootste maar ook de mooiste. In deze klasse is altijd van het begin tot het einde strijd. Tijdens deze wedstrijd liet Juan Carlos Benito del Bario zien dat Reusel zijn thuisbaan is. Hij vertrok bij de start van de eerste manche als een raket en werd niet meer teruggezien door de overige rijders. Bij de start van de tweede manche liet Mikè van der Heijden zien dat hij nog een van de kanshebbers is en pakte de overwinning in de tweede manche. Benitos werd nu derde en dat was voldoende voor de dag overwinning.
De MX 2 viertacten.
Deze groep heeft wekelijks meer dan 80 deelnemers en wordt dan ook volgens de stand in twee groepen verdeeld. Zodoende komen de snelste rijders in de A-groep en de iets minder snelle in de B-groep. Door de A-groep wordt een zeer hoog tempo gereden en dat zorgt voor mooie spannende wedstrijden. Bij de start van de eerste manche hadden we gelijk een mooie kopgroep, te weten Sander van Hoof ,Gert-jan Vorstenbosch, Patrick Vos, Mikè Visser en Stef van der Meijden , t Vosje maakte een buitelingetje en kon zijn Kawasaki niet meer aan de praat krijgen. Anderhalve ronde heeft hij staan trappen voordat de motor weer een kick gaf. Sander ging tenslotte als winnaar van deze manche over de streep met Gert-Jan op twee en Mikè als derde. Bij de start van de tweede manche kwam weer een mooie groep bij elkaar met Sander weer op een Gert-jan op twee en Richard Kroon op drie en t Vosje op vijf. Gert-jan zette een aanval in op Sander en enkele rondes rijd hij aan de leiding maar Sander pakte hem weer terug . Toen kwam t Vosje met zeven mijls laarzen door het veld gereden en het was gewoon onvoorstelbaar met wat voor een tempo hij naar de leiding reed. Sander volgde op twee , Gert-jan had teveel inspanning geleverd en werd de laatste rondes nog voorbij gereden door Richard. De podiumplaatsen waren voor Sander, Gert-jan en Mikè die elkaar de hand gaven en de bekers in ontvangst namen.
Het waren mooie wedstrijden en het in grote getalen opgekomen publiek heeft kunnen genieten van een mooie cross dag onder een stralende zon.
| 27-04-2012 | Uitslagen en tussenstand DMX-Zuid | [ 429 keer bekeken ] | |
| 02-04-2012 | Kandidaatstellingen KNMV ledenraad | [ 1277 keer bekeken ] | |
| 21-03-2012 | DMX KNMV-Zuid weer van start | [ 828 keer bekeken ] | |
| 20-03-2012 | KNMV districtsledenvergaderingen | [ 1650 keer bekeken ] | |
| 27-02-2012 | Kalender DMX 2012 district zuid | [ 2241 keer bekeken ] | |
| 16-12-2011 | Wijzigingen in DMX-competities per 2012 | [ 4159 keer bekeken ] | |
| 18-07-2011 | Maïstoertocht Wintelre | [ 802 keer bekeken ] | |
| 06-07-2011 | 342 Deelnemers aan de start tijdens DMX in Valkenswaard | [ 980 keer bekeken ] | |
| 27-06-2011 | Uitslagen DMX Nederweert-Ospel | [ 904 keer bekeken ] | |
| 13-04-2011 | Uitslagen DMX 10 april 2011 in Rosmalen | [ 1826 keer bekeken ] |








































